XIII Targi "Edukacja" Kielce 2008

20080227-28-targiW dniach 27-29 lutego przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w XIII Targach „Edukacja” które odbyły się w Kielcach.

W tym roku nasza oferta była skierowana do placówk oświatowych. Zaproponowalismy nowoczesne narzędzie pracy dla nauczycieli - Tablicę interaktywną. W niedługim czasie stanie sie ona niezbędnym wyposażeniem placówk oświatowych. Nasze stoisko odwiedzali głównie dyrektorzy szkół, nauczyciele i samorządowcy zainteresowani bliższym poznaniem możliwości jakie daje praca z tablicami intraktywnymi.

Tablica interaktywna to nowość, która już pojawiła się w kieleckich szkołach. To połączenie komputera, rzutnika i dużego ekranu, co daje szansę prowadzenia interaktywnego nauczania. Tablica sprawia, że lekcje stają się atrakcyjne zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, dlatego zainteresowanie tym produktem podczas tegorocznych targów było tak duże.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska i zapraszamy do współpracy.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Prasa o Tablicach Interaktywnych. 

 

Edukacyjne cuda na targach

Interaktywne tablice, nowe podręczniki i pomoce szkolne, techniki makijażu, a nawet potrawy ze szkolnej kuchni.

To wszystko można od wczoraj zobaczyć, wypróbować i skosztować w salach Targów Kielce podczas XIII Targów "Edukacja". Prezentuje się na nich 144 wystawców. W zdecydowanej większości to szkoły i uczelnie, które promują się przed zbliżającą się rekrutacją. Największą popularnością cieszyły się stoiska, na których czekały przyszłe fryzjerki i wizażystki. Kolejka chętnych do portretu ustawiła się też do młodych plastyków. Dyrektorzy szkół i samorządowcy zainteresowali się tablicami interaktywnymi. - W Polsce jest już około tysiąc takich tablic w szkołach. Będzie ich dużo więcej, bo zainteresowanie jest ogromne. Dziś nawiązaliśmy mnóstwo kontaktów - mówi Adam Kryształowicz z firmy Agraf. Targi "Edukacja" potrwają do piątku, bilet kosztuje 2 zł (1 zł ulgowy).

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,4970379.html

 

Interaktywne tablice w szkołach 

Zamiast szkolnej kredy i gąbki – kursory. Zamiast rysowania kolejnych brył geometrycznych – wirtualne wizualizacje, animacje i filmy. Pierwsze interaktywne tablice trafiły do świętokrzyskich szkół.

Interaktywna tablica szkolna to połączenie komputera, rzutnika i dużego ekranu. Jedna z pierwszych takich mądrych tablic trafiła do Zespołu Szkół w Nowej Słupi. Interaktywna tablica może być wykorzystywana nie tylko do zapisywania notatek. To możliwość łączenia się z Internetem.

To nie koniec wynalazków, jakie mogą pojawić się w szkołach. Następne będą interaktywne lekcje. Zajęcia, podczas których nauczyciel będzie porozumiewał się z uczniem przez satelitę, będą możliwe od nowego roku szkolnego.

Źródło: http://ww6.tvp.pl/1496,20080215658809.strona   

 

Lekcje przy tablicy interaktywnej

Bez kredy i dodatkowych pomocy. Przy udziale nowoczesnego sprzętu elektronicznego.

Podczas konferencji w Nowej Słupi, zalety tablicy interaktywnej prezentowała Grażyna Pauli z pracowni Edukacji Informatycznej i Multimedialnej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. (Ł. Zarzycki) Reaguje na dotyk, można po niej pisać specjalnym długopisem. Pomaga atrakcyjnie i nowocześnie nauczać. Tablica interaktywna - nowość, która pojawiła się we wszystkich szkołach kieleckiego Starostwa Powiatowego.

- Kiedy byłem jeszcze dyrektorem liceum, zobaczyłem taką tablicę w Warszawie. Już wtedy moim marzeniem było, by tego typu urządzenia znalazły się w naszych szkołach. Wtedy jednak nie było nas na nie stać. Dziś, kiedy stały się osiągalne dla naszej kieszeni, postanowiliśmy je zakupić - wyjaśnia Adam Jaskóła, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kielcach.

WSPÓLNY ZAKUP

- Pan naczelnik powiedział nam, że jeżeli wygospodarujemy pewną sumę pieniędzy, to starostwo dołoży nam brakującą część i będziemy mogli kupić tablicę. Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego okazało się, że mamy wolne środki, więc zgłosiliśmy się do starostwa - wyjaśnia Mirosława Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół numer 8 w Kielcach. Właśnie w tej placówce, w piątek odbyła się pierwsza konferencja, na temat: "Tablica interaktywna w procesie dydaktycznym szkoły”. Udział w niej wzięli pracownicy szkoły w Nowej Słupi oraz władze gmin i szkół z ościennych miejscowości.

- Celem tego spotkania jest pokazanie wójtom, burmistrzom, czyli organom prowadzącym szkoły, że warto pomóc szkołom w zakupie takiego sprzętu - tłumaczy naczelnik Jaskóła. - Chcemy też pokazać nauczycielom, jak ciekawe lekcje można przy jego pomocy przeprowadzać.

A możliwości tablicy interaktywnej pokazywały Anna Trawka i Grażyna Pauli z pracowni Edukacji Informatycznej i Multimedialnej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli: budowanie atomów, rysowanie wykresów, przyglądanie się komórkom. Przydaje się przy nauczaniu każdego przedmiotu. Daje szansę prowadzenia interaktywnego nauczania, na sprawne prezentowanie przed całą klasą wykresów, animacji, filmów i obrazów. Odpowiedni program umożliwia zapisanie w pamięci komputera komentarzy zanotowanych na tablicy. 
- Mam nadzieję, że każdy z nauczycieli, przynajmniej raz w tygodniu przeprowadzi lekcję przy pomocy tablicy – stwierdziła dyrektor Mirosława Mierzejewska. 

DWIE W CHMIELNIKU

Z kolei Janusz Szczygielski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Bodzentynie, dodaje: - Nauczyciele jeszcze boją się tych tablic, ale podobnie przecież było kilka lat temu z komputerem i Internetem w szkole. Początkowo niechętnie korzystali z tych nowinek, a dziś nie wyobrażają sobie bez nich pracy. Myślę, że tak samo będzie z tablicami interaktywnymi. Cieszę się, że pojawiły się w naszych szkołach, tym bardziej, że nawet w Kielcach są one rzadkością. Z tego, co wiem, ma ją tylko jedna szkoła, II Liceum Ogólnokształcące imienia Jana Śniadeckiego. 

Obecnie w szkołach kieleckiego Starostwa Powiatowego jest osiem tablic interaktywnych, z czego dwie ma Zespół Szkół numer 3 w Chmielniku. Cena jednej tablicy, wraz z nowoczesnym rzutnikiem i komputerem waha się od 11,5 tysiąca złotych od 13,5 tysiąca złotych. 
Kolejna konferencja poświęcona tablicom interaktywnym odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego, w Zespole Szkół numer 2 w Chęcinach.

Źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080219/POWIAT0104/372480894

Nasi Partnerzy

175x350 4

  

Okazja !!!

Urządzenie wielofunkcyjne:

HP Color LaserJet CP3505x

 

cp3505

 

Mało używane, w dobrym stanie!

Zainteresowanych prosimy o kontakt