Audyt

Audyt oprogramowania - profesjonalne zbadanie zasobów.

Najlepszym sposobem ustalenia, co znajduje się na firmowych komputerach, jest inwentaryzacja posiadanego oprogramowania, czyli przeprowadzenie audytu. W małych firmach spis taki można szybko wykonać we własnym zakresie, natomiast w przypadku średnich i dużych firm zalecane jest korzystanie z usług specjalistów.

Korzyści z audytu:

  • ustalenie rodzajów i liczby programów zainstalowanych na poszczególnych stanowiskach komputerowych,
  • wyłonienie i usunięcie programów zbędnych, stanowiących dodatkowe obciążenie budżetu oraz firmowego systemu informatycznego,
  • ustalenie programów najczęściej używanych przez pracowników,
  • pomoc w ustanowieniu standardów oprogramowania w firmie, w której pracownicy używają różnych edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych itp.,
  • wskazanie, które komputery wykorzystywane są jako konsole do gier,
  • pomoc w sprawdzaniu bezpieczeństwa przechowywanych danych,
  • wskazywanie, czy na poszczególnych stanowiskach komputerowych przechowywane są dane wymagające ochrony, które powinny być przechowywane w bezpiecznych serwerach,
  • zwiększenie pojemności dysków i szybkości działania komputerów przez usunięcie zapychających pamięć prywatnych plików graficznych i muzycznych pracowników. 

Jak samodzielnie przeprowadzić audyt ?

Procedura przeprowadzenia audytu polega na uruchomieniu w każdym komputerze specjalnego programu skanującego, sprawdzającego zawartość twardych dysków. Wynikiem działania programu jest lista wszystkich programów i plików zainstalowanych na każdym komputerze.

Porównanie liczby posiadanych licencji z liczbą i rodzajem zainstalowanych programów komputerowych pozwala na weryfikację stanu legalnego oprogramowania w firmie oraz na wykrycie braków w licencjach. Analiza wyników audytu pomaga w przygotowywaniu i optymalizacji planów zakupu programów w przyszłości.

Jak uzyskać pomoc?

Jeśli chcielibyście Państwo uzyskać pomoc w swoich działaniach związanych z przeprowadzeniem audytu oraz zarządzaniem oprogramowaniem (SAM), zapraszamy do skorzystania z dostawcy usług SAM w Państwa rejonie czyli z naszej firmy.

Pomożemy Państwu w przeprowadzeniu inwentaryzacji oprogramowania, odszukamy wszystkie licencje, przejrzymy polityki i procedury związane z dostarczeniem i wdrożeniem oprogramowania oraz wiele, wiele więcej.

Zapraszamy do współpracy.

Nasi Partnerzy

175x350 4

  

Okazja !!!

Urządzenie wielofunkcyjne:

HP Color LaserJet CP3505x

 

cp3505

 

Mało używane, w dobrym stanie!

Zainteresowanych prosimy o kontakt